Sautportieši, jūs esiet „super”!

“Jūs esiet super, jo šodien tiek atvērta kopā jau trīsdesmit sestā latviešu nedēļas nogales skoliņa Lielbritānijā un Īrijā!” Gan šie, gan citi sajūsmas un apsveikuma vārdi izskanēja Sautportas Marshside sākumskolas telpās- gan latviski, gan angļu valodā latviešu nedēļas skoliņas “Gliemezītis” svinīgajā atklāšanā.

Atklāšanas viesu vidū bija gan Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Andris Teikmanis, gan Lielbritānijas Izglītības fonda Lielbritānijā vadītājs Māris Pulis, tāpat pārstāvji no Latvijas Valsts Valodas aģentūras, skolotāji, bērni, vecāki, radošie darbinieki un vienkārši skoliņas draugi un atbalstītāji, kā arī Marshside skoliņas darbinieki.

‘’Es domāju, ka tās skolas ir ļoti svarīgas mums tieši šodien, jo patreiz ārzemēs ir kādi 400`000 latvieši,” klātesošos uzrunāja Māris Pulis, “Padomājiet par to spēku, kas atnācis no Latvijas! Un ja mēs varam kaut mazliet saturēt šeit mūsu valodu un kultūru, tad tas dod iespēju jūsu bērniem atkal atgriesties un strādāt Latvijas labā, jo viņiem tiešām vajadzēs šo palīdzību. Vēlreiz saku- Sautportieši- super, ka tas notiek pie jums un no Latviešu Nacionālās padomes un Izglitības fonda Lielbritānijā gribu novēlēt jums sekmes.”

Savukārt Latvijas vēstnieks Lielbritānijā svinīgajā uzrunā teica: “Vispirms gribu teikt visiem paldies par to, ka skoliņa ir radusies, jo tas ir tikai skolotāju, bērnu, vecāku nopelns, ka to laiku, ko nedēļas nogalēs varētu citādāk izmantot, jūs esiet virzījuši uz lielu, skaistu mērķi- uz bērnu izglītības vairošanu un attīstīšanu. Man ir prieks, ka šis skolu radīšanas process Lielbritānijā turpinās. Vajag tikai kādam sākt un jūs to esiet darījuši. Es jums visiem novēlu izturību, novēlu bērniem pamatīgi piebikstīt savus vecākus, teikt, ka ir jāiet uz skolu. Es domāju, ka šī būs skola, uz kuru jūs labprāt iesiet un neiesiet gliemeža gaitā, bet skriesiet. Jūs nesīsiet to gliemeža māju sev līdzi un atcerēsieties, ka gliemezim ir viena lieliska īpašība- viņa māja viņam vienmēr ir klāt. Tā māja- tā visu mūsu māja, kas ir katram klāt- tā ir mūsu Latvija. Mēs katrs Latviju pienesam klāt- mēs paši. Cik daudz mēs zināsim par Latviju, cik daudz mēs zināsim Latvijas tradīcijas, vēsturi, latviešu valodu, tik skaisti mēs būsim- tik skaista būs mūsu Latvija. Mēs tikko sākām ar skaistu dziesmiņu, un ja mēs turpināsim tā dziedāt, tad vienu dienu mēs varēsim to darīt visskaistākajā vietā pasaulē- Mežaparka Lielajā estrādē kopā ar daudziem citiem tūkstošiem Latvijas koru un visi kopā izbaudīt Dziesmu svētkus. Arī šeit- Lielbritānijā, kur ir tik daudz latviešu katrs savā dzīvē mēs, protams, darām katrs savus darbus un tiekam galā ar visām ikdienas rūpēm. Gribu citēt vārdus, kurus reiz teicis izcilais latviešu diplomāts Kārlis Zariņš, kurš 30 gadus bija te vēstnieks- “Lai kur jūs ietu, lai ko jūs darītu, atcerieties, ka katrs darbs ir daudzinājums Latvijai.” Daudzināsim Latviju kopā! Daudzi no jums nolems to darīt arī Latvijā, bet es domāju, ka svarīgākais ir sākums. Jūs esiet sākuši. Es domāju, ka visi bērni, kas sāks iet šai skoliņā, būs pateicīgi skoliņai un būs pateicīgi skolotājām, būs pateicīgi saviem vecākiem, kuri atbalstījuši skoliņu. Novēlu jums veiksmi, lai šai skoliņai ir daudzi skolēni, lai tā būtu zināma, ka tai liels potenciāls.”

Kopā ar apsolījumu būt arī “Gliemezīša” krustmātei, savus vismīļākos sveicienus no Liepājas sūtīja rakstniece, dramaturģe, dzejniece Sandra Vensko. Abu Lankašīras latviešu skoliņu nosaukumi- Jūras kaķis un Gliemezītis nāk no darba “Jūras kaķis pilsētā”. Stāsts ir par draudzību un mīlestību, kur atrast laimi.

Vēl tikai gadu atpakaļ mēs pirmo reizi tikāmies Skelmersdeilā. Un izskatās, ka tā nav nekāda nejaušība, ka šogad mēs atkal tiekamies no jauna- ar jaunu skoliņu Sautportā. Daļa no pirmās skoliņas atkllāšanas gaišzilās lentītes, kuru toreiz pārgriezām, tagad pieder arī “Gliemezītim”. Un Gliemezītim ir pacietība, jo viņš vienmēr aiziet līdz galam un sasniedz izvēlēto mērķi. Liels paldies visiem lielajiem un mazajiem atbalstītājiem no tuvienes un tālienes! Par grāmatām. Par drosmes, uzdrīkstēšanās un ticības dāvināšanu!

Mīlestību, pacietību, labas sekmes un labu laiku Soutportas skoliņai!

Skoliņas atklāšanas galeriju var apskatīt tepat- šīs lapas labajā pusē. Bildes var ērti lejupielādēt – OneDrive.

Advertisements

Atstājiet atsauksmi!

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s