Lieldienu Zaķu salidojums

Tuvojoties Lieldienām, krietni sarosījušies zaķi bija manāmi arī mūsu pilsētā Skelmersdālē.

12. aprīlī latviešu nedēļas nogales skoliņā “Jūras Kaķis” notika Lieldienu Zaķu salidojums visai ģimenei. Izrādās, ka pie mums dzīvo ļoti daudz zaķu! Gan lielākus, gan mazākus, gan pavisam maziņos zaķēnus šoreiz skoliņā uzņēma pele Minnija ar saviem palīgiem. Pele Minnija lika atcerēties, kas ir Lieldienas, katram zaķim dāvinot pa krāsotai olai, kurai klāt bija arī pa Lieldienu ticējumam un novēlējumam.

Bet, kam nebija līdzi paņēmušās zaķa ausis, tās varēja pagatavot turpat esošajā radošajā darbnīcā. Turpat katrs zaķis varēja izgatavot savu īpašo Lieldienu stāstu ar zīmuļiem, krāsām un aplikācijām uz papīra, bet vēlāk visi zaķi devās kopīgās rotaļās, spēlēs un atrakcijās. Skoliņas ārpusē atradās ļoti piemērots kalniņš tradicionālajai olu ripināšanai, bet vēlāk bija arī īstas olu kaujas, kurās izveicīgākie izrādījās tieši mazie zaķi, un visa beigās katrs varēja pamieloties ar pašceptiem gardumiem kafejnīcā, kura atrodas skoliņas foajē. Par labu mūziku rūpējās Artūrs. Dalībnieku vidū bija daudz jaunu, agrāk nepamanītu cilvēku.

No bagātīgajām atrakcijām brīvajā atelpas brīdī ar jau padarītajiem darbiem, plāniem un nākotnes iecerēm dalījās Santa no Palīdzības Bankas. Par Palīdzības Banku esam jau dzirdējuši arī iepriekš, vien jāpiezīmē, ka pateicoties mūsu pašu cilvēku mērķtiecībai un neatlaidībai, šis noteikti ir viens no spilgtākajiem, veiksmīgākajiem un drosmīgākajiem projektiem, kāds vien ticis īstenots West Lankašīras Latviskās kultūras mantojuma biedrībā blakus skoliņai. Taču arī ar šo vien mūsu cilvēki neapstāsies- tas ir pilnīgi droši. Pasākuma beigās tika izteiktas arvien jaunas idejas, mērķi un ierosinājumi. Kā viens no tiem ir skaistumkopšanas kursu izveides iecere. Šobrīd, vienlaicīgi ar skoliņas darbošanās laiku sestdienu rītos, jau notiek dažādu rokdarbu pulciņš. Pulciņa ideju autore Gaidas tante saka, ka dažās mūsu latviešu ģimenēs gan bērni, gan pieaugušie jau sen vairs nestaigā pirktās, bet gan pašu tamborētās čībās vai džemperīšos. Tāpēc- esiet ar mums, sekojiet arī mūsu lapai, kurā par visu notiekošo aizvien augošajā mūsu latviešu kopienā West Lankašīras grāfistē ceram pēc iespējas vairāk un labāk pastāstīt. Jāpiezīmē vēl, ka biedrībai šobrīd top arī sava mājaslapa, kurā tiks izmantotas stipri plašākas iespējas konceptīvai un kvalitatīvai informācijas atspoguļošanai salīdzinājumā ar sociālajiem tīkliem.

Un- pašā noslēgumā- par mums top raidījums Latvijas telekompānijā LNT! Visu sestdienas Lieldienu Zaķu pasākuma laiku un arī ārpus tā ar mums kopā bija un darbojās LNT  kompānijas reportieris Apvienotajā Karalistē- Uldis Āboliņš. Savu safilmēto darbu viņš solīja parādīt raidījumā “Top 10”, kuru kompānija LNT raida Latvijā svētdienās- plkst 20`10 uzreiz pēc ziņām. Liels paldies viņam! Lielbritānijā raidījumu varēs noskatīties izmantojot portāla tvnet.lv sadaļu “Online TV”. Par to vēl informēsim.

Rīkot latviešu tradīciju svinības ir viens no skoliņas “Jūras Kaķis” pamatmērķiem. Kopā sanākšanas būs arī turpmāk citos svētkos. Liels paldies visiem atnākušajiem par uzticību paldies arī visiem mūsu atbalstītājiem. Mūsu šeit ir ļoti daudz un kopā sanākot izdosies arvien lielākas lietas arī priekšdienās.

 

Raksta autors- Ilgvars.

Advertisements

Atstājiet atsauksmi!

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s